Renowacja, rekonstrukcja oraz naprawa żyrandoli, kinkietów

ul. Inowrocławska 35

Poznań (61-044)

pp@przybylscy.com.pl

Wyślij wiadomość

605 365 806

Skontaktuj się z nami

Żyrandole mosiężne

Zanim przejdziemy do tematu dlaczego warto wybrać oświetlenie mosiężne kilka słów na temat historii żyrandoli. Samo słowo wywodzi się z francuskiego ” Girandole ” i oznacza świecznik. Pierwsze wzmianki o żyrandolach pojawiły się na przełomie XVI w. W tamtym okresie gdy jeszcze nie było prądu miały one za zadanie utrzymanie świecy na wysokości, oświetlając w ten sposób więcej przestrzeni po zapadnięciu zmroku.

Obecnie żyrandole mosiężne można znaleźć nie tylko w hotelach czy kościołach ale także coraz częściej w domach. Ich największą zaletą jest długotrwałość materiału z jakiego są wykonane. Oświetlenie z mosiądzu może służyć przez dziesiątki lat, po których zabieg konserwacyjny powinien przedłużyć ich żywot o kolejne dekady.

Warto wspomnieć również o tym, że żyrandole mosiężne nie ulegają rdzawieniu. Sprawia to, że nawet w pomieszczeniach narażonych na wilgoć świetnie pełnią swoją rolę.

Spis treści

Jak wykonane są żyrandole mosiężne

Żyrandole mosiężne najczęściej powstają w dwóch formach. Pierwsza z nich to wykończenie na tzw. ” złoty połysk „. Druga to matowe zdobienia w aranżacji antycznej. Obecnie niekiedy możemy spotkać żyrandole malowane w różnych odcieniach, jednak są one o wiele mniej trwałe przez co szybciej tracą swój blask.

Jak wyczyścić żyrandol mosiężny

W większości przypadków wystarczy zwykła szmatka zbierająca kurze. Jeżeli żyrandol mosiężny nie był czyszczony od dłuższego czasu, skorzystaj z ciepłej wody z mydłem. W momencie gdy zacznie się na nim pojawiać kamień należy oświetlenie przekazać do renowacji profesjonalistom.

Więcej wpisów:

Renowacja żyrandoli w pałacach i zamkach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych pałacach i zamkach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i przywracanie dawnej świetności. Dowiedz się, jak profesjonalnie odnowić te niezwykłe elementy wnętrz, zachowując ich autentyczny charakter i wartość artystyczną.

Renowacja żyrandoli w hotelach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych hotelach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i elegancji. Dowiedz się, jak przywrócić blask i funkcjonalność tych niezwykłych elementów wnętrz, zapewniając jednocześnie ich długowieczność.

Renowacja żyrandoli w kościołach

Poznaj tajniki renowacji żyrandoli w kościołach. Dowiedz się, jak przywrócić blask historycznym oświetleniom, jakie techniki stosować i na co zwracać uwagę, aby zachować ich oryginalny charakter. Skuteczna rekonstrukcja żyrandoli krok po kroku.