Renowacja, rekonstrukcja oraz naprawa żyrandoli, kinkietów

ul. Inowrocławska 35

Poznań (61-044)

pp@przybylscy.com.pl

Wyślij wiadomość

605 365 806

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto zakupić mosiężny żyrandol?

Mosiężne żyrandole kojarzą się większości osób z przepychem i bogactwem. Dokładnie wykonane detale i zdobienia a zarazem pięknie rozprzestrzeniające się światło dodaje specyficznego charakteru pomieszczeniom. Już od lat spotykamy żyrandole nie tylko w kościołach ale i nowoczesnych, domowych aranżacjach. Dobrze dobrane oświetlenie zachwyca gości i tworzy przyjemną atmosferę. Jeśli marzy nam się piękny żyrandol ale boimy się go łączyć z naszą aranżacją nie należy się obawiać. Dobrze przemyślamy wybór pozwala zakupić idealnie pasujące żyrandole i kinkiety do każdego wnętrza. Przy odpowiednim projekcie taka forma rozświetlenia ma same zalety.

Spis treści

Do każdego wnętrza?

Producenci oferują na rynku od prostych po bardziej bogate w formy i zdobienia żyrandole. Projektując wnętrze warto pomyśleć dopiero na końcu o oświetleniu. Ważne by światło oświetlało pomieszczenie o odpowiednim natężeniu i jak najbardziej równomiernie. Dlatego dopasowując do przestrzeni wybieramy odpowiedniej wielkości żyrandole lub mniejsze kinkiety. Rozmiar i rozmieszczenie to pierwsze i najważniejsze kryterium lecz to nie wszystko czym powinniśmy się kierować. Piękne, duże, mosiężne żyrandole inspirowane gotykiem prezentują się najlepiej w kościołach czy salach balowych ale przy odpowiednim doborze barokowe, mniejsze kinkiety ładnie ozdobią korytarze w bardziej nowoczesnej aranżacji. Dlatego producenci mosiężnych żyrandoli poruszają się pośród wielu stylów.

Współgranie styli

Można zdecydować się na bardziej uniwersalne pod względem formy żyrandole i pomniejszyć sobie problem. Ale jeśli mamy już okazję, wybierzmy taki, który najlepiej wpasuje się w styl pomieszczenia. W pokoju z wieloma romańskimi zdobieniami barokowy rozłożysty żyrandol będzie zbyt krzykliwy. Wybieramy zatem najczęściej żyrandol pasujący stylem. Są jednak od tego wyjątki. W wielu prostych, nowoczesnych pomieszczeniach potrzeba urozmaicenia i do tego znakomicie może nadać się dobrze dobrane, efektowne oświetlenie. Tak samo w jak w jasnych, stonowanych, wysokich lokalach szukając ocieplenia charakteru wnętrza sprawdzi się kolorowy duży żyrandol. Dla urozmaicenia sali można też dopasować ładne kinkiety, które dodatkowo rozświetlą ciemne pomieszczenia.

Tak więc warto?

Producenci żyrandoli oferują wiele form swoich produktów, które dostosują się do niemal wszystkich aranżacji. Jeśli mamy ambitną wizję na podsufitową ozdobę lub chcemy jak najbardziej zachwycić gości, możemy też zdecydować się na przygotowanie indywidualnego projektu na zamówienie. W taki sposób mamy pewność, że żyrandol będzie idealny pod każdym względem. Znakomicie wpisze się w styl, wielkość i oświetlenie pomieszczenia.

Podsumowując warto zainwestować w efektowne oświetlenie jakim są żyrandole i kinkiety. Dzięki nim przestrzeń może zyskać niepowtarzalny charakter.

Więcej wpisów:

Renowacja żyrandoli w pałacach i zamkach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych pałacach i zamkach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i przywracanie dawnej świetności. Dowiedz się, jak profesjonalnie odnowić te niezwykłe elementy wnętrz, zachowując ich autentyczny charakter i wartość artystyczną.

Renowacja żyrandoli w hotelach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych hotelach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i elegancji. Dowiedz się, jak przywrócić blask i funkcjonalność tych niezwykłych elementów wnętrz, zapewniając jednocześnie ich długowieczność.

Renowacja żyrandoli w kościołach

Poznaj tajniki renowacji żyrandoli w kościołach. Dowiedz się, jak przywrócić blask historycznym oświetleniom, jakie techniki stosować i na co zwracać uwagę, aby zachować ich oryginalny charakter. Skuteczna rekonstrukcja żyrandoli krok po kroku.