Renowacja, rekonstrukcja oraz naprawa żyrandoli, kinkietów

ul. Inowrocławska 35

Poznań (61-044)

pp@przybylscy.com.pl

Wyślij wiadomość

605 365 806

Skontaktuj się z nami

Producent żyrandoli i kinkietów

Dzisiejszy artykuł powstał z myślą o osobach, które poszukują ciekawych rozwiązań oświetleniowych do swojego salonu. Zaproponujemy różne wersję żyrandoli oraz kinkietów, które wpasują się w różne style architektoniczne wnętrz.

Gustowne żyrandole oraz kinkiety w salonie o wystroju klasycznym

Jest to idealny przykład na to jak żyrandol może wspaniale wkomponować się w salonie. Wystrój klasyczny nie sprzyja wykorzystywaniu oświetlenia halogenowego wbudowanego w podwieszany sufit. Tutaj tego typu bajery nie zdadzą egzaminu. Co innego w przypadku żyrandola klasycznego, który dzięki wielu ramionom ze świeczkami stwarza wrażenie sali królewskiej i zapadnie w pamięć na długo Twoim gościom.

Dzięki dodatkowej dekoracji w formie świeczek możemy dobrać różne ciekawe rozwiązania dopasowując je do otoczenia. Oprócz tego można wykorzystać formy żarówek, które nigdzie indziej nie znalazłyby swojego zastosowania. Świetnie komponują się np. żarówki z widocznymi żarnikami, które dodadzą dodatkowe smaczku.

Sam żyrandol czasem nie daje wystarczającego światła aby oświetlić całe pomieszczenie. Z drugiej strony nie zawsze mamy ochotę na siedzenie w pełni oświetlonym pokoju szczególnie późnymi wieczorami. Tutaj z pomocą przychodzą kinkiety, które odpowiednio dobrane stają się elegancką ozdobą ściany w każdym mieszkaniu.

Decydując się na zakup tej formy oświetlenia należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Najważniejsza z nich to spójność całej kompozycji wnętrza. Muszą one pasować zarówno do głównego oświetlenia (żyrandola) jak i do architektury pomieszczenia. Aby mieć pewność, że finalny efekt będzie zadowalający należy trzymać się jednego stylu. Połączenie żyrandola klasycznego z nowoczesnymi kinkietami to nienajlepszy pomysł.

Wyjątkiem są wnętrza wykonane w stylu Vintage. Jest to jednak czarny szlak dla zawodowców o wyjątkowej estetyce i poczuciu stylu. Nie każdy może się w nim odnaleźć. W przypadku gdy rzucimy się na głęboką wodę i przesadzimy z różnorodnością wyposażenia – stracimy cały efekt. Pokój będzie przypominał bardziej połączenie niepasujących do siebie elementów niż nowatorski projekt.

Więcej wpisów:

Renowacja żyrandoli w pałacach i zamkach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych pałacach i zamkach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i przywracanie dawnej świetności. Dowiedz się, jak profesjonalnie odnowić te niezwykłe elementy wnętrz, zachowując ich autentyczny charakter i wartość artystyczną.

Renowacja żyrandoli w hotelach

Renowacja żyrandoli w zabytkowych hotelach to proces, który łączy w sobie konserwację historii i elegancji. Dowiedz się, jak przywrócić blask i funkcjonalność tych niezwykłych elementów wnętrz, zapewniając jednocześnie ich długowieczność.

Renowacja żyrandoli w kościołach

Poznaj tajniki renowacji żyrandoli w kościołach. Dowiedz się, jak przywrócić blask historycznym oświetleniom, jakie techniki stosować i na co zwracać uwagę, aby zachować ich oryginalny charakter. Skuteczna rekonstrukcja żyrandoli krok po kroku.