English English Polish Polish
Skontaktuj się z nami
605-365-800
jp@przybylscy.com.pl

Żyrandole mosiężne

Żyrandole mosiężne

Zanim przejdziemy do tematu dlaczego warto wybrać oświetlenie mosiężne kilka słów na temat historii żyrandoli. Samo słowo wywodzi się z francuskiego ” Girandole ” i oznacza świecznik. Pierwsze wzmianki o żyrandolach pojawiły się na przełomie XVI w. W tamtym okresie gdy jeszcze nie było prądu miały one za zadanie utrzymanie świecy na wysokości, oświetlając w ten sposób więcej przestrzeni po zapadnięciu zmroku.

 

Obecnie żyrandole mosiężne można znaleźć nie tylko w hotelach czy kościołach ale także coraz częściej w domach. Ich największą zaletą jest długotrwałość materiału z jakiego są wykonane. Oświetlenie z mosiądzu może służyć przez dziesiątki lat, po których zabieg konserwacyjny powinien przedłużyć ich żywot o kolejne dekady.

 

Warto wspomnieć również o tym, że żyrandole mosiężne nie ulegają rdzawieniu. Sprawia to, że nawet w pomieszczeniach narażonych na wilgoć świetnie pełnią swoją rolę.

 

 

Żyrandol mosiężny - producent

 

 

JAK WYKONYWANE SĄ ŻYRANDOLE MOSIĘŻNE?

 

 

Żyrandole mosiężne najczęściej powstają w dwóch formach. Pierwsza z nich to wykończenie na tzw. ” złoty połysk „. Druga to matowe zdobienia w aranżacji antycznej. Obecnie niekiedy możemy spotkać żyrandole malowane w różnych odcieniach, jednak są one o wiele mniej trwałe przez co szybciej tracą swój blask.

 

 

JAK WYCZYŚCIĆ ŻYRANDOL MOSIĘŻNY ?

 

 

W większości przypadków wystarczy zwykła szmatka zbierająca kurze. Jeżeli żyrandol mosiężny nie był czyszczony od dłuższego czasu, skorzystaj z ciepłej wody z mydłem. W momencie gdy zacznie się na nim pojawiać kamień należy oświetlenie przekazać do renowacji profesjonalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *