English English Polish Polish
Skontaktuj się z nami
605-365-800
jp@przybylscy.com.pl

Wybierz żyrandol dla siebie

Żyrandol jest rzeczą niezbędną w domu. Po pierwsze zapewnia oświetlenie w zależności od potrzeb kupującego. Po drugie może być świetnym elementem dekoracyjnym. Obecnie wybór jest bardzo szeroki, a każdy producent żyrandoli oferuje liczne i bardzo ciekawe rozwiązania w tej materii. Jak zatem wybrać żyrandol, który będzie spełniał nasze oczekiwania?’

 

 

Żyrandol dobierz do pomieszczenia

 

Wybierając się do sklepu, gdzie czekają na nas przeróżne kinkiety i żyrandole, musimy być zdecydowani, do jakiego pomieszczenia będą one przeznaczone. To pierwsze i najistotniejsze kryterium wyboru. Wiadomo, że większy i elegancki żyrandol do salonu nie sprawdzi się w wąskim przedpokoju, natomiast prostego żyrandolu idealnego do łazienki nie zainstalujemy w pokoju dziecka. Oczywiście istnieją modele uniwersalne, które sprawdzą się w większości pomieszczeń, jednak tu pojawia się kolejna pułapka. Następnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę w trakcie zakupu jest styl.

 

 

Styl pomieszczenia to styl żyrandola

 

Jak wspomniano już wcześniej mogłoby się wydawać, że zakup uniwersalnego żyrandola załatwi wszystkie problemy. Nic bardziej mylnego. Styl w jakim zostało urządzone pomieszczenie powinien być wzięty pod uwagę podczas wyboru oświetlenia. Podobnie jak wszystkie inne meble czy ozdoby, ten element nie może odbiegać stylem od innych. Prosty żyrandol będzie wyglądał śmiesznie w barokowym wnętrzu. Tak samo jak ciężkie żyrandole mosiężne nie będą współgrać z nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzem. Oczywiście ta zasada nie zawsze się sprawdza. Do stonowanego i jasnego pomieszczenia można dobrać kolorowy żyrandol, który ożywi wnętrze i ociepli jego charakter.

 

 

Funkcjonalność to podstawa

 

Na koniec rozważmy kluczową cechę, którą musi spełniać żyrandol idealny. Powinien być on przede wszystkim funkcjonalny! Żyrandol z jedną żarówką nie sprawdzi się w salonie o powierzchni 50 metrów kwadratowych. W takiej sytuacji nie warto ograniczać się tylko do żyrandola, a oświetlenie uzupełnić np. lampami stojącymi. Podobnie jeden żyrandol nie wystarczy w 15 metrowym korytarzu. W tym przypadku mogą się dobrze sprawdzić kinkiety.

 

 

Decydując się na zakup żyrandola powinniśmy wziąć zatem pod uwagę przede wszystkim kwestie jego funkcjonalności oraz wyglądu w kontekście pomieszczenia, do którego jest przeznaczony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *