English English Polish Polish
Skontaktuj się z nami
605-365-800
jp@przybylscy.com.pl

Dlaczego kinkiety i żyrandole używane są w kościołach?

Kinkiety i żyrandole to niewątpliwie piękne lampy zdobiące kościoły. Szykowne kształty i kunsztowne dekoracje idealnie wpasowują się w architekturę kościołów, tworząc z nich niesamowite aranżacje. Stylistyka wnętrza odgrywa tutaj drugoplanową role ponieważ są one ponadczasowe i sprawdzają się wszędzie w każdej okazji. Czy to kościół renesansowy czy gotycki – kinkiety i żyrandole pasują tam bezbłędnie. Wysoka jakość wytwarzania tych lamp daje im długowieczność. To właśnie głównie dzięki temu, że są w stanie pełnić swoją role przez długie lata tak często są wybierane.

 

 

Sprawdzają się tak dobrze ponieważ dodają powagi. Potrafią wprowadzić w zadumę i jednocześnie nadać nawet nudnym wnętrzom nutkę zachwytu. W końcu to światło pełni podstawową funkcję w pomieszczeniach, budynkach nadając im pozytywny odbiór wnętrza.

 

Kinkiety świetnie pasują w korytarzach, rzucając na spacerujących ciepłe i delikatne promienie. Swoje zastosowanie znajdują także w niewielkich pomieszczeniach. Mogą znajdować się tam jako światła dodatkowe, wyszczególniające interesującą nas część.

 

kinkiet

 

Żyrandole o wiele lepiej sprawdzają się na dużych przestrzeniach. Dają o wiele więcej światła oraz są bardzo elegancką ozdobą. Można wybierać spośród masy wzorów, całej gamy barw, wybierając własne warianty wykończenia.

 

Kinkiety i żyrandole z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Oprócz kościołów chętnie po te lampy sięgają właściciele hoteli, pensjonatów czy restauracji. One nie tylko dają światło ale są znakomitą ozdobą nawet we współczesnej architekturze. Niezależnie od tego czy umieścimy je w kościele, pałacu czy sali weselnej – zawsze będą cieszyć oko i jednocześnie wzbudzać zachwyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *